Domů

Světový den předčasně narozených dětí WPD 2019

Slovanský ostrov „Palác Žofín“ 1.11.2019

 

Rodičovská organizace Nedoklubko ve spolupráci s reklamní agenturou Plus Production Prague pořádá již jedenáctým rokem akci s názvem MIMINKA DO DLANĚ. Iniciátorem oslav je mezinárodní organizace EFCNI (Evropská nadace pro péči o novorozené děti), která letos slaví 11. výročí od založení a Nedoklubko je jejím zakládajícím členem.

Jedná se o celodenní oslavy u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí. Součástí oslav je odborná
konference, setkání rodin a slavnostní vyhlášení cen Purpurového srdce osobnostem působícím v neonatologii.

V roce 2017 bylo Nedoklubko zapsáno do České knihy rekordů. V rámci mezinárodního projektu Socks for Life
vyhlásilo Ponožkový rekord a na Žofíně vystavilo celkem 10.450 párů novorozeneckých ponožek, které po celý letošní
rok předává rodičům po předčasném porodu jako symbol podpory a sounáležitosti.

Oslavy pokračují Setkáním rodin předčasně narozených dětí. Jak to probíhá, se můžete podívat na náš video záznam z roku 2016 ročníku: WPD Žofín 2016

Opět připravujeme odpoledne plné zábavy, dárků, tvoření pro děti. Bude zase malování na obličej s Editkou nebo česání se salonem Funny Sassy. Děti se už nyní mohou těšit na několik vystoupení oblíbené dětské formace s názvem Čiperkové.

Čiperkové

Oslavy již tradičně vrcholí benefičním večerem ve Velkém sále Paláce Žofín. Večer je určen pro významné partnery Nedoklubka a především pro pozvané lékaře a sestry neonatologických oddělení z celé republiky, kterým tímto vzdáváme hold a děkujeme za jejich péči a starostlivost. Předáme ceny Purpurového srdce osobnostem, které působí v této oblasti. Provázet nás celým večerem budou Šárka Volemanová a Matouš Rajmont. V loňském roce vystoupili Andrea Kalivodová, přední slovenská kapela NO NAME, Richard Müller, Jitka Boho, Leticie Krotká a Smiling Orchestra.

Děkujeme našim partnerům, kteří podporují naši činnost dlouhodobě, nebo nás oslovili až v tomto roce.

Především díky společnostem Plus Production Prague, Pampers, AbbVie, Nutricia, Devětsil, Zásilkovna, Medela, HartPress a dalším, kteří nám celoročně pomáhají plnit naše poslání!