Archiv

Archiv 2016 Žofín Praha

V pátek 11.11.2016 již pošesté proběhly oslavy v prostorách Paláce Žofín v Praze. Oslavy byly tradičně zahájeny odbornou konferencí v Malém sále Paláce Žofín. Hlavním tématem konference byla Komunikace jako hlavní pilíř péče o maminku po předčasném porodu. Odborným garantem konference byl MUDr. Lumír Kantor, Ph.D. předseda České neonatologické společnosti. Záštitu nad konferencí převzal ministr zdravotnictví MUDr. Svatopluk Němeček, MBA. V průběhu konference byla pokřtěna kniha Máme doma miminko do dlaně, kmotrou se stala náměstkyně ministra zdravotnictví JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D.

 

Odpoledne proběhlo v restauraci Žofín Garden velké setkání rodin předčasně narozených dětí s lékaři a sestřičkami, kteří se o ně starali po narození. Pro děti byl připraven bohatý program a všichni si ho velmi užili. Celým setkáním provedla známá cvičitelka a maminka předčasně narozených holčiček Hanka Kynychová. Dětský program vyvrcholil „purpurovým“ lampionovým průvodem od paláce Žofín k purpurově nasvícené Prašné bráně, jednomu ze symbolů hlavního města Prahy.

 

Oslavy byly velkolepě ukončeny benefičním večerem s příhodným názvem Miminka do dlaně ve Velkém sále Paláce Žofín. Byly tradičně předány 3 ceny Purpurového srdce osobnostem české neonatologie. Letos v kategorii Osobnost veřejného života převzala cenu z rukou starosty Prahy 1 Ing. Oldřicha Lomeckého paní Jana Fenclová za její osobní přínos v aktivitách rodičovské organizace Nedoklubko. Cenu purpurového srdce Nedoklubka převzal z rukou ředitelky Nedoklubka Lucie Žáčkové primář neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň doc. MUDr. Jiří Dort, Ph.D. za jeho péči o rodiny předčasně narozených dětí a velmi úzkou spolupráci s rodičovskou organizací podporující rodiny předčasně narozených dětí v celé republice. Cenu Purpurového srdce České neonatologické společnosti ČLK JEP převzal od Ilony Vaňkové, zástupkyně generálního sponzora akce MUDr. Lumír Kantor, Ph.D., primář neonatologického oddělení FN Olomouc a předseda ČNeoS ČLK JEP. Celý večer se nesl v duchu oslav života a vděku špičkovým českým neonatologům, kteří vykazují jedny z nejlepších výsledků v péči o novorozence ve světě. Celosvětovou iniciativu nasvícení budov purpurovou barvou letos podpořil Zámek Větruše v Ústí nad Labem, Nová scéna Divadla JKT v Plzni a OC Nová Karolína v Ostravě.

VIDEO Z OSLAV MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE: WPD ŽOFÍN 2016